Babacan’ın AK Parti’deki en büyük pişmanlığı: Keşke bağırsaydım
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, popüler bir sosyal paylaşım sitesinde kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken dikkat çeken sözler kullandı.
“KEŞKE 2017’DE KIRILSAYIM”
Babacan “AK Parti döneminde pişman olduğunuz en büyük olay nedir?” soruya; “Biliyorsunuz 2017’de referandum yapıldı, başkanlık sistemi halk oylamasına sunuldu. 2015’te siyasetten çekilme kararı aldım, konuşmayacağım.”
“HÜKÜMET PROGRAMI AÇIKLANACAK, ARDINDAN ADAY BELİRLENECEK”
Seçimlerde oy güvenliği ve cumhurbaşkanı adayı sorusuna Babacan, “200 bin sandığa 6 masa olacak şekilde en az 5 misyoner yerleştireceğiz. 50 bin binaya oy kullanacak avukatları görevlendireceğiz. sağlam bilgi işlem sistemi “Can kaybı olmayacak diye başladık. Seçim günü hazır olacağız. Şu anda aday belirlemeye başlamadık. Geçiş süreci için yol haritası oluşturulacak. Tek bir seçim beyannamesi yani hükümet programı hazırlanacak ve ardından aday belirlenecek. İşlemin başında anlattığımız sırayla aynı şekilde devam ediyoruz. Süreç sorunsuz ilerliyor.”
“ANKET HER ŞEY DEĞİLDİR”
DEVA liderine de “Altı masanın adaylık sürecinde her parti adayını getirip tek toplantıda mı karar verecek yoksa adaylar anket sonucuna göre belirlenip karar mı verilecek?” diye sordu. soru soruldu. Babacan, “Bu sürecin Türkiye’de ilk kez işlemesi adettendir. Sürecin yol haritası.” sözlerini kullandı.